Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Gjurmët

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  19
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Gjurmët është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Gjurmët janë grup kosovar i muzikës rock. Grupi është formuar në vitin 1981 ne Prishtinë dhe ka qenë aktiv deri në vitin 1988. Grupi kishte pesë anëtarë. Vokalisti i grupit ishte Migjen Kelmendi, tani gazetar dhe publicist i njohur. Grupi Lindja e ka vazhduar më pas traditën e Gjurmëve nëpërmjet këndimit të këngëve të tyre. Anëtarët e Grupit Gjurmët kan qenë: • Migjen Kelmendi, voc, git • Tomorr Kurshumliu, voc, bas • Bekim Dyla, git • Pet...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtareGjurmet 1982-1988 (1988)

Gjurmët (1984)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Elonida

Humus

Jutbina

Grupi Tonic

Fisnikët

403

Oda

Djemte E Detit

Ritfolk

Ngroba


Tags: Gjurmët, Gjurmet, Grupi Gjurmet

Gjurmët në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet