Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Gjyle Qollaku, Yll Demaj, Donika, Selimi, Vjollca & Gjovani - Kush Niset Me Bo Sevda

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Niset Me Bo Sevda".
3. Video është e këngës "Kush Niset Me Bo Sevda", por nuk këndohet nga Gjyle Qollaku, Yll Demaj, Donika, Selimi, Vjollca & Gjovani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gjyle Qollaku, Yll Demaj, Donika, Selimi, Vjollca & Gjovani - Kush Niset Me Bo Sevda  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Donika Hajra

Më Shumë Nga

Yll Demaj

Më Shumë Nga

Selim Llumnica

Më Shumë Nga

Vjollca Luka

Më Shumë Nga

Gjovani Gjonaj

31/12/2015

2015-12-31T14:49:56+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kush Niset Me Bo Sevda" kënduar nga Gjyle Qollaku, Yll Demaj, Donika, Selimi, Vjollca & Gjovani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Florent Abrashi - Kush Niset Me Bo Sevda

Amani amani halin pse sma qani
Zemra mu dogj, shpirti mu poq
Sevdaja smu hoq nga bukuria saj!

Kush niset me bo sevda
Në moshën e pleqërisë?

Mjer atë që e rren mendja
Kujton vitet e rinisë

Pleqerine askush se do
Zemra jone nuk e pranon
Pleqerine askush se do
Zemra jone nuk e pranon

Vetem nje rrudhe, vetem nje thinje
Koha iken mosha shkon
Vetem nje rrudhe, vetem nje thinje
Koha iken mosha shkon

Asaman moj manushaqe, a sma fal pak dashurine
Asaman moj manushaqe, a sma fal pak dashurine
Na vurre zjarrin e kesaj bote, Na more ne qafe plot pleq e te rinj
Na vurre zjarrin e kesaj bote, Na more ne qafe plot pleq e te rinj

Zemra çmu dogj, melçia çmu poq
Si tja beje o shok as vet une nuk e di…

Offchestra - Kush Niset Me Bo Sevda

Kush niset me bo sevda
Në moshën e pleqërisë?

Mjer atë që e rren mendja
Kujton vitet e rinisë

Gjith njerzimi le ta dijn
Se sevdaja ska kufi

Une vet e kam provu
si ne rini dhe ne pleqni

Ura:
Zemra mu dogj, shpirti mu poq
Sevdaja smu hoq nga bukuria saj!
Amani amani halin pse sma qani
Si tja beje o shok as vet une nuk e di…

Stefi Prifti & Endri Prifti - Kush Niset Me Bo Sevda

Kush niset me bo sevda
Në moshën e pleqërisë?
Mjer atë që e rren mendja
Kujton vitet e rinisë
Pleqërinë askush s'e don
Zemra kurrë nuk e pranon
Del një rrudhë e del një thinjë
Koha ikën, mosha shkon.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Gjyle Qollaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet