TEKSTESHQIP

Gjyste Vulaj
Sekreti
Lyrics

Nje sekret qe ma ka zemra
Ma tradhtoi ma nxori kenga
Pse kaq fort kete mengjes
Po troket

Me ngacmojn qindra mendime
Sot per feste mesueses time
Cfar dhurate ti dhuroj

Strofa 2

O krijes qiellore dashuri prallore,
zeri yt I embel melodi me dhuron
O mesues i dashur shpirti yt
I pasur per cdo thinj, nje brez i ter jeton

Refreni
Sot gezim femijet qelin ne cdo an'
Kemi feste kercejm' dhe kendojm
Lulet me te bukura mledhim
and e mbane
Dhe per feste mesueses ia dhurojm

DËRGOI: