Gledi
Gledi
Gledi
  • Emri i Vërtetë:
  • Gledi Mikerezi:
  • Vendlindja:
  • Tirane Shqipëri
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop-rock
Gledi është këngëtar i njohur. Ai ka ndjere edhe me pare emocionet e skenes, por pjesemarrja ne spektaklin e talenteve te reja “The Voice of Albania” do ta bente me te njohur per publikun shqiptar. Ai do te spikaste ne “The Voice” me talentin e tij dhe me perzgjedhjen e kengeve rock. Me trajnere Alma Bektashin ai arriti te shkonte deri ne gjysemfinale dhe ky do te ishte nje nga sukseset e tij. Prej 16 vjetesh luan ne instrumentin e baterise. Per 4 vjet rradhazi ai ka marre pjese ne Top Fest si solist dhe ne Top Fest 5 eshte kurorezuar me cmimin “Artisti me I mire Mashkull” ne bashkepunim me kengetarin Eugent Bushpepa. Aktualisht është baterist në emisionin "Xing me Ermalin".

Në Prill 2005, Gledi & Indrit Mesiti marrin pjesë në Top Fest 2 me këngën "Varet Nga Une".

Në Prill 2006, Gledi merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Ajo Me Thote".

Në Maj 2007, Gledi merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Parajsa Fallco".

Në Maj 2008, Gent Bushpepa & Gledi marrin pjesë në Top Fest 5 me këngën "Enderr Reale".

Në vitin 2011, Gledi merr pjesë në The Voice of Albania 1.

Në Maj 2012, Gledi merr pjesë në Top Fest 9 me nje krijim te Bushpepes “Sikur te paren here”.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0