Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Shipni Etnike
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shipni Etnike".
3. Video është e këngës "Shipni Etnike", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Gold AG - Shipni Etnike Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Komente

Asnjë Koment

16/10/2008

2008-10-16T22:23:19+01:00Tungatjeta shqiptar bashk me Shqipni
Na kena hala gjak me derdh per liri
Shqiponja kerkon fluturim ma gjomsisht
Qifsha sllavizmin shkinisht maqedonisht
Me tok teme mos luj se sja fali kerkuj
E mbroj me gjak e me jet e paguj
Rrim me pushk ndor qashtu qysh na ka hije
Du me pa revolen tem hala tu palu shkije
Jam çetnik edhe sa me ty armik
Bon lele majke po ma mir nisja ik
Na jemi apet bashk nkom ku ka shiptar
Kur vjen pytje ideali per bashkim kombtar
Jemi lahut e Fishtes me kanun t'Lekes
Shkojm dej te i mrami e kurr si tutem dekes
Flijona per atdhe nsy tem srrin tuta
E mbroj prej kur ma fali Agroni e Teuta.

Ref:
Dej sa ta bojm iliri
Un luftoj per ty Shqipni
Kujtojm data historike
Do te bejm Shqipni Etnike.

Jeto per shipni dhe vdis per ket ven
Kto jon disa fjal qe tpart na i kan permen
Sjetohet me tut sjetohet me barbar
Po du Shqip me fol e me pa veq shqiptar
Nuk tlejoj asni gram t'atdheut me ma prek
Nuk osht e mushme se dyher kisha dek
Po se lo me hup ondrra e krenaria
Qysh ke e qysh u bo o vlla tash shipnia
Do tjemi bashk ta jap besen oj nan
Preshev-Prishtin-Shkup-Ulqin dej Tiran
Veq ni gjuh do tflitet ni flamur do tvalon
Kuq e zi ne gjak at qe zemra e don
Per cdo pjes shqiptare shpejt do tmarim hak
Flamurin me dhembje e tlam me gjak
Mos em prek nShipni se em prek en tel
Qashtu qysh ke hi qashtu kuqko del.

Ref:
Dej sa ta bojm iliri
Un luftoj per ty Shipni
Kujtojm data historike
Do te bejm Shipni Etnike.

Qe osht tok shqiptare e ka thon edhe Zoti
Thot baca Adem dej te Gjergj Kastrioti
Mos u tut Shipni e ki gjall Avni Rrustemin
Fehmiun e Xheven Shoten e Azemin
I ki djemt e Llapit qe plumi si vret
Rrafin e Dukagjinit e Drenicen komplet
Çameria me Zar Gucia e Plava
Qendro o shqiptar qe vjen Anamorava
Shembet toka por s'shuhet shqiptari
Qohu Shkelzen Haradinaj e Ismet Jashari
Po thrret Kosharja Agim Mic Sokoli
Brez pas brezi zot mi dal kti trolli
Vdes per ket ven se qitu nana mbani
Qohu Tropoj si Tahir Sinani
Me nder e lavdi flamurin ta stolisim
Kufijt si i kishim prap ti qendisim.

Ref:
Dej sa ta bojm iliri ...


Ky tekst u dërgua nga X-3me   shwaba
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë