A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gold AG

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  4230
  • Origin:
  • Preshevë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Gold AG is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. Arian Agushi (Gold AG) ka kaluar 10 vjet të fëmijërisë në Preshevë, pra në vendlindjen e babait, gjyshit, stërgjyshit e tij. Ka jetuar dhe është rritur si çdo fëmijë tjetër shqiptar i asaj ane. Babai i tij vdiq kur i kishte 6 vjet dhe që atëherë e deri tash jeton me nënën e tij, të cilën e ka gjënë më të shtrenjtë në botë. Arian Agushi i njohur si Gold AG karierën e tij e filloi si 13 vjeqar, ai shkollën fillore e ka filluar në Preshevë, ndërsa n...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Twitter

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Dy Krisma (2019)

N'dardani Bjen Ni Tupan (2018)

Në Dukagjin (2017)

Armikut Si Përulet (2015)

Nguce Ananin (2014)

Goldi Ta Kall (2013)

Urime Shqiperi (2012)

Bonu Vetvetja (2012)

The Goldfather (2011)

Realiteti (2011)


» Add A Song »

Mirupafshim Oj Medine
Letra E Babës
Vëlla E Motër
Lulkuqe E Pashtrikut
Urime Ditëlindjen
Babë
Dashnia E Nanes
Suhareka
Prej Tropoje
Shqiptar

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (3)


Related Artists:

Getoar Selimi

Lyrical Son

Majk

BimBimma

2Ton

Skivi

Ledri Vula

Mc Kresha

Action Bronson

D.U.D.A.


Tags: Gold Ag, Gold-Ag, Goldag, Golld Ag, Gol Ag, Goldi Ag, Goold Ag, Night Rappers

Gold AG in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019