Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - T'kerkoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "T'kerkoj".
3. Video është e këngës "T'kerkoj", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Gold AG - T'kerkoj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Komente

1 🔥

02/05/2009

2009-05-02T10:54:18+01:00As lot ska per sy se rrjedhen si shi
Gjithqka me humbi por jo fjala per ty
Te kisha princes e mkishe si mbret
Nuk beson se Te Dua por ket e di un vet
Per fmijen e par shpresova shpresoje
Me fal per te gjitha por jeten jetoje
Nuk ka nevoj askush me t'merzitet
Te gjitha po t'kthehen nuk do kthehen vitet
Me thuaj ku gjendesh kush po te ngushllon
Jom pishmon a Beson po tash ski qa bon
Du met pas ngat qdo minut qdo sahat
Po e jemja e pat me ket dashni pa fat
E beja fshehtas kur dilja me ty
Ndresa ti per asgje nuk kishe njohuri
dy gjera tkqija qe zemrat na i ndan
Fillova tet harroj per kokain dhe marihuan..


Ref.
Prap me ty dua të jem
Qdo gje weq ty ta them
Të vetme mos me le
t'Kerkoj ku je eeee

Fare se beson sa shum kisha mall
Shihe nje te vdekur si esht ende gjall
Zerin ta degjoja tash teper rrall
Dua doren ta shtrengoj e te puth mu ne ball
Tragjike nje prrall qe nis prej hajgares
Tash weq gjilpera dikur mbushja e cigares
Filloje ta kuptoje dhe nuk doje te besoje
Nuk mund te degjoja per qfar komunikoje
Qdo sen n'rregull kur ja bojsha qaren vetes
Mshoj X kuletes jetes edhe wetes
Mbeta pa ngrotsi pa dashni e shoqni
kur te them mfal smund te shikoj ne sy
Nje njeri ne tru krejtsisht amoral
nje intelektual i shendrruar n'jo normal..
Po i denojka jeta ata me mend t'keta
Un t'gjitha i pata pse i vetem mbeta


Ref.
Prap me ty dua të jem
Qdo gje weq ty ta them
Të vetme mos me le
t'Kerkoj ku je eeee

Eja nket moment dua te ta prek doren
shikohem ne pasqyr dhe shpesh e shikoj oren
minutat po afrohen per udhtim nBoten tjeter
Kto fjal nga zemra qe po ti qes ne leter
Për tmirat e tua per kujdesin ndaj meje
Shum borgje te palara un i kam ndaj teje
Me fal spaku ti se Zoti sdo ma fal
Eja pak te sho edhe pak sa jom gjall
E di se me ke dashur kto gjera me shqetsojn
Po shkoj ne amshim ndoshta dhimbjet mpushojn
Faleminderit qe erdhe e bukur si piktur
Me keq se neser me mir se dikur
Jeten e ke para mos te ik rinia
Kurr mos e harro se te deshta nga brendsia
Fat ne jet te uroj me t'mirin gjeje
Jan fjalet e fundit qe i ndin prej meje..!

Ref.
Prap me ty dua të jem
Qdo gje weq ty ta them
Të vetme mos me le
t'Kerkoj ku je eeee /2X


Ky tekst u dërgua nga Fortesa...!   D1tAa
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet