Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Luftojm Per Fitore Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  40

(Halit Gashi )
Kam gjak boll per ty Liri
Me prit ne POROJ
N'Ilirid nat tok shqiptare
Ne Kerqov dot shkoj
N'Diber t'madhe ne bjeshk t'Radikes
Me pret KUMANOVA
M'kan pas than Tahir Sinani
Tash Tahir " TETOVA "

Ni revole n'dorë n'ball me tri shkronja ( UÇK )
N'drejtim me gjarper versulet shqiponja
Shperthen si vullkan deshira per vatan
Ilir e kom emrin e dridhi kët ballkan
Shqipni etnike u quajt dikur kjo hart
Se shes as se fali amanet na lan t'part
Dhasht ZOTI do ta bojm oj nan Iliri
Preshev dej n'Qameri ska me pas mo kufi
Lufton Maqedonia si Luan sulmon trimi
Un vi nga malsija jom o vlla prej Ulqini
M'qoj Plava e Gucia qdo armik me ndez
Qohet Shkupi me Shkoder
E Zara me Prevez
Jom shqiptar me emer, pi Medvegje Bujanoci
N'kom osht Presheva hala burra ka TERNOVCI
Let bertet dushmani n'serbi ti nihet zoni
Na desim per lugin e shkojm dej te i mrami

ref 2x:
Luftojm per fitore do ta mbrojm qdo pllemb
Mos paqim revole do tju hajm me dhemb

Zoti e ka fal ket tok per shqiptar
Se lejojm kush me marr as me bi tjeter far
Kush ma murr himnin pse na mbet pa kengetar
Zdojm tjeter ngjyr pos flamurit kombtar
Ndihna burr me at flamur sot e mot nuk e ndroj kurr
Nuk pajtona n'kit liri sat ka shkije permi urë
Ta q* kejt shkinin more t'pshurri koshtunicen
Un ta kalli qagllavicen mos ma nguc mo Mitrovicen
Jom knej ure me kobure e trim si Boletini
Me mu o Drenica edhe krejt Dukagjini
Llapi me Gollak vjen me Shalen e Bajgores
Selanik e manastir qe po vjen gryka e Rugoves
Jom djal Tropoje qe zjarm qes prej goje
Lindi dhe vdes gjithmon per kto troje
Ma i fort se guri jom i etur per vatan
I msum me vra shkije e me pre sulltan

ref 2x
Luftojm per fitore do ta mbrojm çdo pllemb
Mos paqim revole do tju hajm me dhemb

Atdhetar n'damar e me zemer qelik
I shquar nbeteja snajper per armik
Fol qa k**i po don o ti shka a maqedon
Kush ta rras e kush pot vet a po don a spo pranon
Ste njof se kush je o ti DPMNE
VMRO tonve ju pasha nen dhe
Ktu o toke shqiptari qe embron Ismet Jashari
Vin e kthen pa kry aleksandri e cezari
Me pushk e me liber prej Struge dej n'Dibër
Po bashkohet vardari bashk me lumin Iber
GOSTIVARI e kercova i qojn selam TETOVES
Qonu vllazen ju thirr Orizarja e KUMANOVES
Le ti vjen fundi ksaj kohe histerike
Pushken e kom ndor m'prit SHQIPNI ETNIKE
N'Ushtri qlirimtare lufton motra e vllau
Plumbat drejt n'shkije e lyp bes te ALLAHU

ref 5x
Luftojm per fitore do ta mbrojm cdo pllemb
Mos paqim revole do tju hajm me dhëmb


Ky tekst u dërgua nga  3nnDr1T   lavdimii   Lin2iGold AG
Renditja: Top 200
Publikimi: 09/05/2012


Gold AG - Luftojm Per Fitore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Luftojm Per Fitore".
3. Video është e këngës "Luftojm Per Fitore", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 3