Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Burr A Bal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Burr A Bal".
3. Video është e këngës "Burr A Bal", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Gold AG - Burr A Bal Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  37

Këngë e albumit:

"Aga In Da Hause"

Komente

1 🔥

09/02/2010

2010-02-09T12:12:13+01:00Yeah
Po t'qoj t'fala per do Bala
Ti vazhdo se un u nala
Mshelne
Yeah

Kejt gjinja jon teger krejt bota jon te ndyt
Kur ty i lyp ndihmat a s'dojn as me kthy kryt
Kejt dojn mem vra mem pa 2 m ner dhe
Thojn Goldi me tatuja e knej po knon per fe
he be nonen e xhelozav qysh po dihen e po shihen
Leje qe n'pun tmija po edhe te Zotin po perzihen
Ani merrni krejt gjynahet
Ajt o qun fol ma shum
Qe Allahu qka vepron qata spo merzitna un
E urtsin jav uron gjithmon atyre qe i don
Po perveq se t'meqmit tjeter kush zor qe kupton
Veq fuqia e Zotin kejt t'dekmit i ringjall
N'diten e gjykimit kur perball kena mi dal
S'kom frik as pikllim nese je tu menu
Abdesi e namazi per qdo sen ma kan ndryshu
Thu bota e jemja fajdegji ku je ka shkon
Ty je land e zjarrit din Allahu se t'gjykon

Reff:[1x]
A je njeri insan
A je burr a koke Bal
Ti je qaq fajtor sa qe s'din me thon as m'fal
S'ki kurfar motivi n'ket dunja je ma i keqi
Ik pi dekes e borgjlive si permas me tu pik Dreqi

Fuqi plot e i urt
Tash po ndihna ma sigurt
M'fal per sene t'kqija qe i bona ni koh t'shkurt
Edi qe je i mshirshem e qdo her din me fal
Po jo edhe at'her kur na nuk dim mu nal
Feja e pranushme tek Allahu eshte ISLAMI
Ti s'din kon e ki Zot se n'dor s'tka ra Kurani
A po ndoshta t'ka ra po se sheh e s'don me pah
Po mos ta nin o vlla se Ndeshkim t'madh per ty ka
Qaq e keqja t'ka rrok saqe s'prek mo per tok
Kur t'vjen puna per pare nuk njeh vlla e as shok
A pom nin a pom sheh a t'kujtohet se kush ke
Ndihma jem t'vyke dje e tash bohesh qe s'um njeh
A po thu qe mki Kush
Pse veq rrena je tu mush
S'paske men se koke Fush po Okey Kush qysh dush
Edhe n'kofsha tu dek mo pi teje s'lypi mshiren
Un po vazhdoj me temen
Ty grahi qysh ta qet ma mir

Reff:[1x]
A je njeri insan
A je burr a koke Bal
Ty je qaq fajtor saqe s'din me thon as m'fal
S'ki kurfar motivi n'ket dunja je ma i keqi
Ik pi dekes e borgjlive si permas me tu pik Dreqi

Qa ini qu pesh dhe ment jav pruft Zoti
Mir kan thon perpara "Qa Ta Bon Ta Bon I Joti"
Shum fjal jom ti i nji thojn Goldi koka bo Haxhi tash pi knon Fejes
Eh dej dje ka pi raki
Mu ki bo tullusum pse at hun e rras gjithkund
Aj i piti tash je ti qaj perpara qe kesh un
Po bash keit i lash po si bi pishman qa thash
Ani i kthjellt qysh jom tash
Ti qi ropt T'korri N'kallash
Hiqmuni pi syve shkoni N'kar e qa dush thuni
Po t'ja qi krejt qa i kini ma mir Mshelne gojen shuni
Mun mem pah q'do Xhuma si i rregullt e i sakt
E ty ngaj per ma shum pare se per Zotin s'paske vakt
T'mirat po jav don po gjith shkelem po i mshon
Han si i Terrpiaft e kurr BISMILAH nuk bon
Rrini n'ven t'juv ma mir mos mu rrasni n'hise
T'mirat t'kqijat krejt qka i bojna n'ket dunja i kena Kthyse

Reff:[3x]
A je njeri insan
A je burr a koke Bal
Ty je qaq fajtor saqe s'din me thon as m'fal
S'ki kurfar motivi n'ket dunja je ma i keqi
Ik pi dekes e borgjlive si permas me tu pik Dreqi


Ky tekst u dërgua nga  lavdimii   Mymmo   DdIiTtAa   D1tAa   vetonche   agoni
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet