A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Top 200

Gold AG - Fjala E Zemres


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  47

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Realiteti"


Jon do fjal qe I thot zemra sidomos kur nihesh vet
Loti gjaku e sakrifica athu neve ku na mbet
Shum I ri e kapa pushken me t'pa t'lir tokë Arbnore
Kurr ni shka nuk na ka trem se t'Betun jena per fitore
Babë e nanë a jeni gjall qendroni t'fort e boni ball
Se per ju e per Drenic se din malli sa m'ka marrë
Me ni laps edhe ni leter zemra jem kto fjal I thot
Si liria n'troje t'mia kthehet nanë dhe djali jot
9 shekuj kto 9 vjet majm denim pa asni provë
Mbushen burgjet me ushtar qe luftun per ty Kosovë
S'duron shpirti qka nuk bon a ka drejtsi qe triumfon
Nese kejt na lojn mas dore e di qe Zoti s'na harron
Boni t'fala ati veni aty ku na kaloi fminia
Ruje harten vllau jem se nuk na fal ma historia
A ka sy a ka drejtsi per ni akuz hiq pa deshmi
A je gjall oj qeveri o president e ministri.

Ref:2x
Edhe nje jetë
Ma fal qe ta jetoj
Ty nën Kosovë
Un prap do ta dhuroj

Edhe n'liri nuk jon pak 100 vjet per mi jetu
E le mo nburg un me vllazni pa asni fakt mu akuzu
N'katër mure katër vllazen neve drita na u bo terr
N'luft ni bes e patem dhon qe plumi shkive nuk na mer
I vetmum nket errsir ka diqka qe na man gjall
Mjafton qe pushka jon shkaut turrin ja ka ndal
E nese Zoti e ka shkru kto dit tzeza me I kalu
Hatri jem gzoje lirin o vlla per veti e per mu
Me premtime jena mush sot ja neser bohet mir
Lypim drejtsi qe na takon e nuk dojm falje e meshir
Qeli syt poplli jem o ju djemt e kti vatani
Pritni leter prej Dubrave nga Kiqina e Ramadani
Ah Kosov gjaku jem nvetmi na kaloj jeta
Le ta din cdo burr I dheut se nuk vorroset e verteta
Lot hidhrimi qe shum vjet n faqet e nanave mbet
Porosia jon e fundit hey Kosov mos na let vet.

Ref:6x
Edhe nje jetë
Ma fal qe ta jetoj
Ty nën Kosovë
Un prap do ta dhuroj

text: Gold AG
music: Dj.Suat
rec: Andin Randobrava


Ky tekst u dërgua nga Dionis Gold Ag   lavdimii   mairaci   Valdrin100
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019