A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gold AG - Shala E Bajgores


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  17

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

30/04/2011

2011-04-30T20:46:13

Këngë e albumit:

"The Goldfather"


....................
Me gjak e me lot kur lahet DRENICA
Vjen si rrufe prej kodre MITROVICA
Jom djal i k'ti veni e bir i KOSOVËS
Jeto e lir oj SHAL E BAJGORES
Ndalu çetnik se kthehesh pa kry
T'presin granata kur vjen n'TREPCALI
MELENIC MAJDAN PRETEN E RAHOV
Po kthehet trimi me vdek per KOSOV
M'paska mar malli per gur e per tokë
Per bab e nan per vllazen e shok
N'robni atdhe shum vjet i kalove
Po era LIRI pi vjen ksaj KOSOVE
Nuk di mu lodh t'fort e kom gajretin
Sa kom urrejte qaq e kom vullnetin
Kurr mos ma prek shka SOFRËN E BUKËS
Se neve na thojn BRIGADA E MEH UKËS
....................

Ref; 2
....................
Mir se t'gjej toka ime
Nuk dua mergim
Ta fal jeten time
Ty o vendi im
....................

....................
Jet e thyme kjo serbi e gjor
Flak u kall korriku deri n'shtator
Mrena ju hi i lo pa armatim
Besa bes nuk t'lo vet ARSIM
KODRA KUTLLOVCIT ka burra t'dheut
Qe jeta e tyne shkon n'sherbim t'atdheut
MALET E SHALËS po e lshojn zanin
Thrrasin RRUSTEMIN FARUKUN BAJRAMIN
ENVERIN FEHMIUN MURSELIN NYSRETIN
SHEMSIU e HAMZA jon me ESETIN
Knojm e luftojm ball per ball serbis
Jemi zemra KOSOVËS e pushka SHIPNIS
Me flamur kombtar prap marim nuse
Mbahu ÇAMËRI prit oj MOLL E KUQE
Bij t'ni nane kejt vllazen jemi
Lule ksaj toke jom komandant SHEMI
....................

Ref;4
....................
Mir se t'gjej toka ime
Nuk dua mergim
Ta fal jeten time
Ty o vendi im
....................


Ky tekst u dërgua nga Dioonis Aggess   Gazmend   fitore
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019