Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Made In Lugina Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  64

Gold Ag:
....................
Gold Aga ahh
Yehhh NR.1 ahaa
....................

....................
Hit mas hiti album mas albumi
Un jom i pari ju ca duni thuni
Veten se livdoj po puna o ka flet
Ju jeni plot po jo sa une vet
Kamos dashni dashamir ntona ont
Per ty inat-g jom artileri e rond
Ska kili-mili pasha nonen sta fali
Stkryn pun doktori as komplet spitali
Mnyren e vetme qe ju muni mu gzu
Sa tjom i gjall kur skom me ja afru
Ju doni mem pa per tok tu u rrzu
Kur menoni qe kom ra qaq ma nalt jom qu
E thuni ju kullerav qe po shiten stara
Nese folin per mas un ja ci krejt te para
E fansat e tyre qe mkan ther nsy
Thuni ka thon Aga kur tju cohet ju vij
....................

Ref; 2
....................
Une jom gati se di kush je
Made in Lugina Preshevali dej n'dhe
Arian Agushi punen si kerkushi
Mos u kruj ka un se t'qihet mamushi
....................

....................
E per tshamet e mija qe po thuni pse
Se se kom per hajgare dost e kom per nime
Nese dikon e shaj e ajo tdhem ty
Dhimten ndane bashk se te dyve po ja ci
Per nime spe dini se me kan pun kini
Kur doni mshini vec ma von mos e lini
Jam caj zoraxhia qe u rrit te carshia
Kurr un se celi gojen fol biografia
Nuk dij me cilen fjal me shpreh ndjenjen e madhe
Per ditet ma tmira si fmi para mahalle
Na jena qata ala qata 1-sha
Pritem Preshev prej shkolle dej te kisha
Sundojm ktu pari prej te tmarten deri t'honen
A jena a sjena be ja kajsha nonen
Dashni per te ten ke pi kahit ke
A ma patsh inatin mos thuj valla pse
....................

Ref; 2
....................
Une jom gati se di kush je
Made in Lugina Preshevali dej n'dhe
Arian Agushi punen si kerkushi
Mos u kruj ka un se t'qihet mamushi
....................

....................
Let bohen bashk kejt reperat e mundshem
Kur e din se Aga o vet i palekundshem
Kungja po leshojn neper kang kur po knojn
E kur po ju qi nonen kon pe njohin po ma qojn
Pernime ju se dini qa i doni e i ngoni
Senet qe i folin e di qe ja besoni
Po 1 sen po ta thom sem ha kari a beson
Qu qa po menon hajde mshom cili po don
Sjeni ju qe mshoni se ktu mkeni kur t'doni
E mem sha me emer a spo doni a spo guxoni
Let e ki me sha eme fol mas shpines
Po dije sna ha kari per ksi pun neve t'Lugines
Do thojn rrasja karin ky veq Presheven e knon
Sjom sheherli mas lufte mfal po i qatyhit jam
Jom zoni i tetonve si une qa e mendojn
E dushmont e mi npidh tsomes let shkojn
....................

Ref; 4
....................
Une jom gati se di kush je
Made in Lugina Preshevali dej n'dhe
Arian Agushi punen si kerkushi
Mos u kruj ka un se t'qihet mamushi
....................

Ky tekst u dërgua nga  artanjakup   GoldKooL   lavdimii   EnnisaaAG   Gazmend   Valdrin100   fitore   GOLDEDIRenditja: Top 200
Publikimi: 01/10/2011


Më Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 10


Gold AG - Made In Lugina
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Made In Lugina".
3. Video është e këngës "Made In Lugina", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.