A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gold AG - Presheva E Gjilani


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  81

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/06/2012

2012-06-27T21:34:22

Këngë e albumit:

"Urime Shqiperi"


Gold Ag
....................................................................
Dojn me dit kush jom dojn me dit pi ka vij
A thu qfar historie sakt ka familja ktij
Qe po ta kallxoj edhe ngoje niher mir
Jena t'gatshem me dek saher atdheu qe thirr
6 vjet jet me babë po shum fjal i maj men
E di qe mke than je SHQIPTAR O DJALI JEM
E qajo mjafton pasha rrezet e hanes
Se dej sa tmar frym se koris gjinin e nanes
Jom dodallar me emer e preshevar me zemer
Jom qai qe jena kon bashk krye me gjith themer
Jom i rritun nket frym me tradita e zakone
Patriot dej ndhe si pi babe si pi none
Jom djali i dikuj qe siu tut hiq kerkuj
Jom trashëgim i tij qata sun bana i huj
Jom nip i Ramizit e i Hasanit oj shqipni
Jom qai qe derdh gjak si n'mal si n'xhami
....................................................................

Ref:
....................................................................
E kem dhan besen o vlla bashk per 1 fitore
Amaneti ku na mbet un jam Kosov Lindore
Do ta kallim pasha besen se po thirr vatani
Ta run nerin oj Kosov Presheva e Gjilani
....................................................................

....................................................................
E kom synin snajper per çdo ball dushmani
Jom shqiponj Presheve jom Bardhyl Osmani
Jom gjak i kuq qe valvitet n'flamur
Jom gjak lugine qe vlla s'tradhton kurrë
Jom nip i Pllashnikve bash nip Gilani
Jom nip e gjak jom Mejdi Asllani
Tuten se di se kerkuj keq si boj
Besnik per teton po veq Zotit i besoj
E n'kohen e luftes me dajt e mi n'Zllash
Udhen ma ka msu daja Fatmir e Mustaf
Bile edhe deken e kom pa qysh vjen
N'parapushkatim n'ko t'lufts me nanen tem
Patroit s'bona me zor sa me dal ntelevizor
Se kur foli me qehre kurr nuk boj humor
Jom qyky kombinim i nyejt sikur n'titull
E SHQIPNIJA ETNIKE E PERMBYLL KET KAPITULL
....................................................................

Ref: 2x
....................................................................
E kem dhan besen o vlla bashk per 1 fitore
Amaneti ku na mbet un jam Kosov Lindore
Do ta kallim pasha besen se po thirr vatani
Ta run nerin oj Kosov Presheva e Gjilani
....................................................................


Ky tekst u dërgua nga Victoria Gold Ag   Shp3ta   fitore   Gazmend
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019