Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Urime Shqiperi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  395

Nje ditë shumë e madhe e musht plot emocion
Këtë ditë që edhe guri nven tvet po peshon
Sot pikon loti i plakut,e i fmis
Sot feston Lugina ditëlindjen e Shqipnis.
Si zog pa krah i vetmum me ni an
Nuk rri rahat pa tpa ty Tiran.
Prej mollës tkuqe krejt po i marr me vete
Drejt rruges tkombit qe i bashkon dy shtete
Po e marr Presheven, Bujanovcin, Medvegjen
Jan kto tri vene qe per ty gjithmon djegen
Po e marr çdo shqipe,çdo fmi,e çdo nanë
Se ska zemer shqiptari që mrena nuk tman
Pak dhe t`dëshmoreve do ta sjell me dorë
Se ma shum se na kan qef me te pa,oj Vlorë
Merre kët dhe vlla, e nija pak eren
Se rrafsh qe ni shekull me gjak e laj panveren.

Tfala nga Lugina
Shqipnis anemban,
po thrret bija jote
mos m`harro moj nanë
urime Shqipni
të qoftë pavarsia
se krejt hallet tua
kanë qenë hallet e mia.

Jam djal Presheve që vi prej një mahalle
Gjysh e stërgjysh e deshten Shipnin e Madhe
Jemi ni komb,e ni gjak na vlon nvena
Jem Shpat Kastiroti shqiponj me dy krena
Jem nipa t'Ises qe plum e boj gurin
Jem ata qe bim ndy guj me puth flamurin
Her mthojn Serbi, her vet thojn je e ndame
Jam Lugin Presheve shqiponjë e ksaj ane
Du me ndal gjakun e du mi ndal vajet
Du smrami her shkive me ju kall sarajet
Kom vullnet nzemer e t'lidht me arsye
Dek se dek ma mir dek, jo me shkije
Vjen Ilirida, Malsia, e Kosova
Kangen ta knojm Shqipni mos thuj marova
Nihen shume krisma si zhurm e vetimes
URIME SHQIPNI T'FALA PREJ KREJT LUGINES.

Tfala nga Lugina
Shqipnis anemban,
po thrret bija jote
mos m`harro moj nanë
urime Shqipni
të qoftë pavarsia
se krejt hallet tua
kanë qenë hallet e mia.(2x)


Ky tekst u dërgua nga  Herolinda1   Edoni12Gold AG
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/11/2012


Gold AG - Urime Shqiperi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Urime Shqiperi".
3. Video është e këngës "Urime Shqiperi", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 21