Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Shkupi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shkupi".
3. Video është e këngës "Shkupi", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Shkupi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  71

Këngë e albumit:

"Armikut Si Përulet"

Këngë e albumit:

"Nguce Ananin"

Komente

24 🔥

01/12/2014

2014-11-30T23:00:00+00:00Po qona me Bismilah bash nket dit' xhumaje
Pse jemi fajtor o Zot kur nuk bojm faje
Ku je oj politik a keni vdek a jeni nxhum
Pse na leni vet kur po na duheni ma shum
Qelni ata sy se ju vrahet rinia
Me burgim tpërjetshëm nau dënun vllaznia
Po ju prishet miqasia që asnjo s'doni me dal
Ajt o burra t'botës bile thuni veq ni fjal
A pot dhem zemra kur po t'dënohet vllau
Po thojn nuk o luft po qe çka bani shkau
Mbahuni moj loke edhe pse se keni leht
Se dënimi All-llahut edhe kto t'mallkum i pret
Mbahu ILIRIDË mbahu o Shkupi jem
Se plaga e juj çdo Shqiptari i dhemb
Jemi Kuq e Zi krejt me kry e themër
Jemi Shkupjan me emër e UÇK me zemër

Ref
Vdekja nuk më frigon se un kthehem te Zoti
Shkupi është i SHQIPTARVE shka nuk është i joti
S'na tremb ti kurrë për jetë me tankse as topa
Jemi krejt MUSLIMAN kta le ta din' krejt bota

S'ke çka ban Nanë se kshtu koka e shkrume
Pak si e kan tepru me kto marrëveshje t'mallkume
Lësho mëshirë o ZOT pash at' rahmet që e ki
Let kallen kto qafira krejt boni shkrum e hi
Se prej zemrës t'plast beso kto fjal i mora
Po bojn çka po dojn veç pse i ka ardh ka dora
Po na vrasin, burgosin bile po hin napër shpija
Nderin po ma prekin te motrat me shamija
E çka me ba fmija ngratë që veq kan prej hallit
Ja kërcenojnë babën me pushkë n'lule t'ballit
A ka forcë o ZOT me i than ksaj pune ndal
Shkinat po kerkojnë at' dënimin maksimal
Veq se jemi shqiptar si përulemi asniher
Mas shumti na tuten kur thojm Allahu Ekber
Ku je o Musliman qohu let nihet zoni
ILIRIDA është shqiptare e Shkupi është i joni

Ref x2
Vdekja nuk më frigon se un kthehem te Zoti
Shkupi është i SHQIPTARVE shka nuk është i joti
S'na tremb ti kurrë për jetë me tankse as topa
Jemi krejt MUSLIMAN kta le ta din' krejt bota


Ky tekst u dërgua nga Ilirida Shkupi
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet