Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Hoxha I Drenicës

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hoxha I Drenicës".
3. Video është e këngës "Hoxha I Drenicës", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Hoxha I Drenicës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Këngë e albumit:

"Armikut Si Përulet"

Këngë e albumit:

"Nguce Ananin"

Komente

2 🔥

29/08/2014

2014-08-29T12:42:40+00:00gjaku pom vlon sot si ma ndryshe se kurr
pom thirr kosova me rujt ket flamur
3 shkronja nball bab sot po i qendisi
e kom ni amanet n zemer qe ma ka lon gjyshi
ushtar lirie du mu qu prej sodit
shkau sum trem pasha rizan e Zotit
me vullnet t madh prej Shqipni drejt Kosove
jom djal Drenice jom trim Qikatove
kto bishat sllave ko me i bo shkrum e hi
se asniher n jet ma i lumtur s jom ni
tmerrin se duroj e as kohen se humbi
pom thrret UQK-ja e njesiti Pllumbi
jom vlla i Ademit nip i Azem Galices
emrin ma thon krejt Hoxha Drenices
plot plumba zjarr kjo betej korriku
po s trembet Shqiponja ne at gryk Llapushniku

Ref2x: Jo asnjeher kurr hovin sma ndalin
un bab po e marr malin ti ma ruaj djalin
me thon drenic un jam nga Qikatova
vdekjen e vras mua pom thrret Kosova ...

Ktu i thojm Drenic e din bijt e shkines
i pret plumbi n ball kur vin drejt Grandines
jeta ma merr po kurr synin sma trem
se osht ondrra jem me vdek per trollin tem
krisja ni kange vlla let ushtojn malet
se deri ne plumin e mram pushken sna nalet
t fort e kom Mentorin Ramadanin e Islamin
shkive jau japim tmerrin e nuk ja nim zanin
me mu osht Shpendi Bekimi Arbeni Muhamedi Hasani bashk edhe Ekremi
neve mos na qani se jemi bo si diell
e ndriqojm Kosoves si rreze prej qiell
e shof flamurin qe mvalon te koka
pe shoh se shqip ktu po flet edhe Toka
pe shoh djalin tem sa her mvjen te varri
jom lule lirie jom Halim Bajraktari ...

Ref 5x:
Jo asniher kurr hovin sma ndalin
un bab po e marr malin ti ma ruaj djalin
m'thon Drenic un jam nga Qikatova
vdekjen e vras mua pom thrret Kosova ...


Ky tekst u dërgua nga AgesD
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet