A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Gold AG - Ne Luftë E N'liri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

28/11/2014

2014-11-28T13:04:02

Këngë e albumit:

"Nguce Ananin"


Gold AG - N’lufte e n’liri

Ni djal Kosove po vjen si flamur
se i gjall kete vend more vlla se lshojm kurr
i gjall per jete kurr se hupi shpresen
flamurin e Shqipris moti ja dhash besen
ku t’shkeli un nuk lulzon armiku
mo ski frik Kosove se i fort oshte Qeliku
me veti kom shum e nuk jena pak
ajo shkini e mjere ma din tuten pak
se e mbroj kete vende n’qdo menyr qe kerkohet
edhe shpresa kur zbehet kjo Shqipe s’dorzohet
kush ma mire se un ti din rrugt e malit
pushka e Qelikut godet n’lule t’ballit
ndryshe e kom emrin e ndryshe e kom fatin
boll moj evrop n’mu e majte inatin
e un veten e di jom i paster si loti
qysh ma deshti zemra qashtu m’fali Zoti

ref:
Ne luft e n’liri heej nga ti nuk ndahem kurr
te kam si dy sy heej e skuqur me flamur
ne ty gjithmon lundrojn endrrat e mija
sa e shtrenjte eshte per ty Kosove liria

shum akuza bane per trimnit e mija
ti vendos qka dush se te un ashte drejtesia
se kurr kete atedhe n’jete se kom korit
me mundi e hallall ajo loke m’ka rrit
e n’lufte me qdo vlla ni cop buke e kem nda
ktu naj kan vra dikur me thmij e gra
mos harro evrop mos u ban pa marre
se do t’ju mallkojn edhe foshnjet nen varre
gjaku nuk humbe ktu n’tokat e mija
dielli po linde ktu po lulzon liria
eshte gjaku atyne qe ujiten kete toke
na e kthym Kosoven me nje tjeter epok
besen e maj e fjalen nuk e luj
frik veq prej Zotit e pi tjeter kerkujt
gjithmon Kosove ta kom than t’verteten
sakrifica per ty oshte vullneti per jeten

ref:
Ne luft e n’liri heej nga ti nuk ndahem kurr
te kam si dy sy heej e skuqur me flamur
ne ty gjithmon lundrojn endrrat e mija
sa e shtrenjte eshte per ty Kosove liria(2x)


Ky tekst u dërgua nga  ArmendAG
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019