A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gold AG - Luani Luginës


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  13

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/10/2015

2015-10-25T19:13:22

Këngë e albumit:

"Dy Krisma"


qe po vi me ni kang si qysh visha perpara
e din qe kur e nin menon qe jom te mahalla
ANANI tash u kthy syt i kom veq ka lugina
Gjithkun jom ka nina po kerkun nuk po shihna

Edhe toka m'permen thot ku asht ai djali jem
Se si ai kerkush nuk e nin ket eren tem
M'lyp zogu neper mal e qeni neper ara
thot ku e kem ananin pse spo na vjen si perpara

Jon merzit per mu me fansa me jarana
U merzit livadhi shehit , qarshia edhe brana
Kto fjal jon pi zemre direkt per krejt luginen
Asni pllom te ati veni nuk e ndrroj per krejt kinen

Le t'gzohet ni pakic po kurgjo s'mer te vorri
Bash kur nuk e pritni ka me ardh ambasadori
Tani flaken po t'ja shtim po ta kallim si dikur
Se dej tem rre damari at ven se harroj kurr joo

ref2x:
A TKOM THON QE VI , A TKOM THON QE KTHENA
Luani LUGINES O SHQIPJA ME DY KRENA
TI THOJSHE NUK VJEN,TASH SPO T'NIHET ZANI
MOTI E KOM THON JOO,SJU HARRON ANANI

Dajko a po nin a po ta rrok rradaki
Anani n'SHQIPTARI o sikur n'Amerik 2paci
K'to fjal komunikim per ata qe jon merzit
Kom me ardh e kom me kall hajt se ki mem pa ni dit

At dit bohet nxet ka me kesh edhe natyra
e mu bashk me juve bash ka me na kesh ftyra
Do po thojn s'po guxon do po thojn jo be se s'don
Ama GOLLDI shkon ku shkon veq PRESHEVEN se harron

SE ATY S'PARI HER HONGRA BUK E PITA UJ

e nese na se dojm qysh me na dasht njeri huj
Boll qe gzona me ni sen qe nalt e qova zanin
kuj ti thu jom pi PRESHEVE t'vet a e njeh ANANIN

Kto fjal jon me lot shum ju du pasha ni zot
mani men kto sene e mos e ngoni kush sha thot
jom zoni BUJANOCIT , TERRNOCIT E MEDVEGJES
Ai qe ta kall per lugin osht AGA PI PRESHEVES

ref2x:
A TKOM THON QE VI , A TKOM THON QE KTHENA
Luani LUGINES O SHQIPJA ME DY KRENA
TI THOJSHE NUK VJEN,TASH SPO T'NIHET ZANI
MOTI E KOM THON JOO,SJU HARRON ANANI


Ky tekst u dërgua nga Danzo
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019