A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Gold AG - N'deti


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  110

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/07/2016

2016-07-05T15:58:42

Lyrics:

Gold AG

Music & Arrangement:

De Vox

Video Production:

Urban Graphics

Song from the album:

"Në Dukagjin"


U nisa për n'Shqipni se mas shumti e du
Un shqiptar e ti shqiptar smujna mu kuptu
Mrrina te kufini sa e parkova kerrin
Un ja dhash lejen ai ma lyp patent shoferin
I thash kadale burr se un du si vllaun
Ai mtha fike makinen shok edhe hape krahun
Un stbona sen po ti se di qa pate
Ku je nis or vllai ti me tër kto domate
Po shkojna ka durresi e tani ka vlora
Se dielli sna ka rrok e jena bo si bora
Un stë kuptoj fare çfar flet o kosovar
Kujdes me makinen se mos biesh në radar
Xhamadani vija vija sa e madhe osht Shqipnia
Durrsi Vlora Velpioja e Dhërmija
Kemi dhoma te lira pi sho me do letra
E veta sa kushton tha 50mij të vjetra
I thash kadale shok mos je tu gabu
Un sta lypa me ble po ta lypa me banu
E ke pamjen nga deti Mund tvini ta shikoni
E pis nga kosova ndegjohet nga ballkoni
Posht e ke barin ndesh Kërko kamanjerin
Kur del ne plazh fike kondiconerin
A ka ktu parking se veq nkam une eci
Lere nvend tsigurt se mund ta marri karroteci
Pastaj të ven gjoben e të çojn nkomisarjat
E shok nga maxhoranca nuk kam asni kandidat

Dola n'restorant me do shok tmit
Ata lypen pic un morra pomfrit
Mos qit mish derri ket let jet i viçit
Jo mor quna tmir sësht i derrit po i gicit
Qësht ai pomfrit duket fjal e bukur
Mos vall e ki fjalen për patate të skuqur
A ki adapter se telefoni mu ka nalen
Mos vall o vllai për karikusin e ke fjalën more
A ka mish tpules ajt bjeri do vishlle
Ashtu ktu nuk kemi veq nese don salçiçe
A ka autolarje ktu dikun te plazhi
Po aty te furgoni aty mbrapa esh lavazhi
E lypa 1 shkreps thash ta kalli cigaren tha
na qakmakun shok se se kuptoj at tparen
Gjuh interesante kjo gjuha kosovare
Nga njeher pothuajse nuk ju kuptoj fare
Kena veq ero spe dijm sa shkon leku
A ka sallat shqipnies se spo du sallat greku
Po, kemi sufllaqe, pajdhaqe e kola,karkalec,levrek
Midhje e dotrona niher bjema do uj e ta kqyri qka po marre
A mos je ti Gold Agu se mdukesh ftyre e pare


Lyrics submited by Cel Krasnqi   ismeti19
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019