Official Video

Gold AG - Po Vi Nga Gurbeti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  13

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

07/05/2017

2017-05-07T00:00:00Ni mall i zemres spo mlen
rahat
Anderr Kosoven po e shoh cdo
nat
Ni za i shqipes qe Ni kohë po
mthirr
Çysh mun me mpa ti kshtu
more bir
Masi qe deken krejt hak e
kena
Ma sun po rri vlla sot un po
kthena
Se nrroj per pare kurr at Koshare
Dej sa ti qesim kejt shkijet
fare
Deshira e zemres tem quhet
vullkani Brigada jon osht Agim
Ramadani
Liman Rekaj mu emrin ma
thon
Erdha pak gjak ksaj toke me i
dhon.

REF
Po vi nga gurbeti se ma sun po
rri
Ku e kam at pushk vlla tja
lshoj njanin sy
Kur pysin familja se kur vi te
shpia
Thuj ai esht ne mesin ton ai
esht vet liria.

Bukurit e rralla qe mi ka
Londra
Smujta me i ndrru me ato
male e kodra
Po du atdheut me ja ndal vajin
Me bo krenar gjithmon Ferizajin
Pushka ndor si mal me bor
Kosov e bukur nuse me kuror
N'tmirat e botes jo spata lakmi
Se malli mpat mar per at er
me ta ni
Sikur baruti zemra kerset
Ni pushk Kosove o trim po
tpret
Pran shokve tu sot trupin
pushoje
Me dhe SHIPNIE vlla ballin freskoje.

REF
Po vi nga gurbeti se ma sun po
rri
Ku e kam at pushk vlla tja
lshoj njanin sy
Kur pysin familja se kur vi te
shpia
Thuj ai esht ne mesin ton ai
esht vet liria.

...
REF
Po vi nga gurbeti se ma sun po
rri
Ku e kam at pushk vlla tja
lshoj njanin sy
Kur pysin familja se kur vi te
shpia
Thuj ai esht ne mesin ton ai
esht vet liria.


Ky tekst u dërgua nga Djellona Maloku
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...