Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Lidhjet Farefisnore

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lidhjet Farefisnore".
3. Video është e këngës "Lidhjet Farefisnore", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Lidhjet Farefisnore  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente

3 🔥

11/10/2017

2017-10-11T19:00:00+00:00A t'kujtohet kjo far jete,
qysh u kan para do vjete,
kena hi e kena dal,
shum jena dasht mes vete,
ndryshe u kan respekti,
për babë e për nanë,
fjala kur so perserit,
se veq ni her u than,
e tash kem harru,
me familje tonë mu qmallë,
kem harru a kem Mixh a kem Teze a kem Hall,
kur je kan i vogel,
ku i ke ba sherret e mdhaja,
a je knaq ma shum najher,
ma shum se te daja,
si u kry shkolla qaty,
e ke kalu dimrin e veren,
tash asni sahat nuk ki vakt me jav qel deren,
so adet i joni,
se spo doken si Shqiptar,
qfar burri i thu vetes,
që nuk flet me mixhallar,
kta se duron kombi,
ma hiq se duron feja,
sa her je gzu i vogel,
kur tkan ble tesha treja,
kthjellu more vlla,
se kjo bot sosht e kerkujna,
nesër edhe ti je Prindë, Mixh e Daj i dikujna.

Ref;
Jet gjëja më e shtrejt,
ti kalove shpejt,
sa isha i pa drejt drejt,
e un sot kerkoj falje Zot,
se askush në jet,
zbëhet gjaku jot jot jot.

E tash burri botes,
krejt e ka ndryshu qeren,
gruja komandon,
e sja qel vllaut deren,
ka qas ka besom,
kto jon gajle trana,
se kto haen mes veti,
në zemër shkatrrohet veq nana,
ajo nan që tka lind,
e me vjet ka nejt pa gjum,
a ka krijes o njeri,
që don ty ma shum,
e qysh marre spot vjen,
a ki tut vlla a ki Zot,
a t'qet zemra gjak,
kur asaj syni i qet lot,
me mundje tka rrit,
po ti krejt ndryshe ju bone,
do rrena ti ka bo,
po veq për tmiren tane,
sjom lodh jom mir,
i kom krejt o drita jeme,
se ty tka nana shpirt,
ti drita e zemres teme,
e ti bonu mbret,
jeto me ni keshtjell mbretrore,
po jo mos i harro,
Lidhjet Farefisnore,
se qysh ka than Pejgamberi A.S
edhe vet aj qe si man,
lidhjet e tina,
për to ska Xhenet.

Ref:
Jet gjëja më e shtrejt,
ti kalove shpejt,
sa isha i pa drejt drejt,
e un sot kerkoj falje Zot,
se askush në jet,
zbëhet gjaku jot jot jot.

Na na na na na
nr na na na na
na na na na na a

Na na na na na
nr na na na na
na na na na na a


Ky tekst u dërgua nga Djellona MalokuKartolina (2)

10
2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet