Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold Ag - Medvegja

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Medvegja".
3. Video është e këngës "Medvegja", por nuk këndohet nga Gold Ag.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold Ag - Medvegja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  24

Këngë e albumit:

"Dy Krisma"

Komente

Asnjë Koment

10/11/2017

2017-11-10T17:55:53+00:00Ni za nga MEDVEGJA po më thrret o vlla,
oborret e t'parve na ka marr malli mej pa,
Mali edhe fusha paskan mbet te mjer,
oh kan mbet si lule vyshkur pa erë në pranverë.

Oj toka jem po qe sa nuk tkom pa,
se her jastëkun me lotë e kom la,
se nandrrat e mija ti vjen gjdo nat,
E kur pom del gjumi nuk jena ngat,
Bukurin tonde n'kejt boten se gjeta,
jem prej Medvegje mthan shum qej i zateta,
gjithmon mu t'ngratit mu ka djeg pragu,
Si prej Medvegje si prej Sangjaku,
Na kan perzan vlla, pa deshiren ton,
Ktu o Shqipri se Shqipni u kan,
dojn me na zhduk prej faqes dheut,
me vdek me mallë, e me andrra tatdheut,
Marr frym fell le tum kalon krahëror,
marr dhe të ksaj toke e shtrengoj me dor,
E kur ti jap fund jetës t'ksaj bote,
u bafsha dhe Medvegj nga toka jote.

Ni za nga MEDVEGJA po më thrret o vlla,
oborret e t'parve na ka marr malli mej pa,
Mali edhe fusha paskan mbet te mjer,
oh kan mbet si lule vyshkur pa erë në pranverë.

E ti oj Shqipni oj tok e bekume,
kur emrin ma thu ndihna si e bashkume,
Fati Sjarines mbet si fati Janines,
jom prej Topalle e jom prej Brahines,
krejt më kan harru vlla më kan lan mas dore,
Veq emri mka met si Kosovë Lindore,
krejt qka e pata o krejt ma kan marr,
unë jam fajtor veq pse jom Shqiptar,
As Abetaret nuk na lajn o vlla,
Ti hajde ni dit a pom vjen mem pa,
Token sja fali as nuk ja shes kerkuj,
n'kto kangt e mija historin pe shkruj,
Emra Shqipnije kan djemt e vajzat tona,
Berat, Elbasan, Vlor, Sarandë e Valbona,
Edhe pse mesveti shum kufi i kena,
Po e kem ni Shqipri e ni Flamur dy krena.

Ni za nga MEDVEGJA po më thrret o vlla,
oborret e t'parve na ka marr malli mej pa,
Mali edhe fusha paskan mbet te mjer,
oh kan mbet si lule vyshkur pa erë në pranverë.


Ky tekst u dërgua nga Djellona Maloku11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet