TEKSTESHQIP

Gold AG
Malli
Lyrics

Zemren qe u djeg ma din veq i madhi zot
a kom per dikon vler more vlla une sot
se dita qe luftoj e mos me e pa ket liri
mos me mujt as me hec mos me pa as me sy
beso e kom t'vështir me u perball me situaten
njejt e kom o vlla une si diten edhe naten
kush ka vujt se harron kush su prek se menon
spaku nje fjal e mir nje shpirt qe vun e ngushllon
me pa ni her ket ven besom mka marr etja
hallet n'zjarr t'flakes e dim shpeton vdekja
shpeshher um hidhet me e mallku krejt boten
pse s'muj me pa driten pse spo muj me e shkel token
athu mos bona keq tregom ku pata faj
un veq deshta mos me e pa gjakun t'perzim me vaj
e disave qe ju desha as te dera ma spom vin
le qe t'mirat mi harrun po as emnin spo ma din

reff .
Shiko per mu njeher mbroje ket ven oo vlla
se malli pom merr me syy me paa
leviz per mu njeher ruje ket ven oo vlla
se malli pom meerr qe smuj me pa

E di qe s'jom fajtor qe e mbrojta idealin
si kam syt as kembet por e posedoj moralin
gjdo her e kam dimer e nuk mund t'shijoj verën
nuk e di pse nuk shkova s'bashku me shok tjer
po kto sene jon t'shkrume e nuk ki ka me ju ik
e kom ni pershendetje t'vogel per kta n'politik
hallall ju koft bre burra e urime kjo liri
mir qe ftyrat spo jav shoh po veq zonin po jav ni
kallxo pse vllau jot more shok pot bohet dreq
qoni ment ka une e dini qe ka edhe ma keq
mjaft mo me akuza e urrejtje kunder vllaut
sa pjes e kosoves kallxom po i takon shkaut
po ni se po rrehi e po shani per karrika
po se di a po e vreni qe ju qerroj politika
qysh spom del shpirti se kit zemer po ma kallni
a qaq keni bo tok sa që edhe shkive po ja falni

reff .
Shiko per mu njeher mbroje ket ven oo vlla
se malli pom merr me syy me paa
leviz per mu njeher ruje ket ven oo vlla
se malli pom meerr qe smuj me pa

E di se flasin shqip ktu me quna me goca
po du me dal me juve po nuk pom len karroca
du me e pa qytetin me hec venet e t'rive
po ju njoh po spo shoh se terr kom para syve
hee mor vllau jem kurr mos kofshi n'likur tem
kur ju shoh t'coptum ju se dini se se mdhem
i lartesuari allah veq ty une t'besoj
me lejen tende leviz ngadhnjej e luftoj
jam rob i joti dhe tek ti do te kthehem
me bej me te urt nga njerzt kur te zhgenjehem
mi fal t'gjitha mekatet dhe te lutem me forco
nuk e kerkoj vdekjen por me merr ti kurdo
ne ket bot te adhuroj dhe pse nuk mund t'shikoj
por ne boten tjeter shpresoj qe te takoj
nuk mposhtet dot kon e bekon i madhi zot
drejtoj ne rrug te drejt se paku kta udheheqesa sot

reff . 2X
Shiko per mu njeher mbroje ket ven oo vlla
se malli pom merr me syy me paa
leviz per mu njeher ruje ket ven oo vlla
se malli pom meerr qe smuj me pa

DËRGOI:
INFO
Më datë 1 Qershor 2010, Gold AG publikon videoklipin "Malli". Videoklipi u prodhua nga MProduction.