Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold Mc - Rruga E Pendimit (Feat. Mentori)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


[Gold Mc]
Tash po fol zemra e syt lot po qesin,
Po qona me Bismilah e pe marr Abdesin,
pi la punt e kqija e po kthena kah zoti,
se knaqsi mat madhe jo nuk paska robi,
Më fal mu Allah për kohen qe humba,
Se jeta ksaj bote shpesh mka ardhë te hunda,
Tani jom i lumtur i fort e krenar,
Jetoj i devotshum e jo gjynaqar,
E tash zemra po fol se boll jetova kot,
Faleminderit qe me udhzove oh i madhi Zot,
prandaj ti je fales dhe plot me mshir,
Vetem ty tperulem me vullnetin mat mir,
Lexo e mso e jeto me nder,
mos bo vepra te flliqta po bon vepra me vler,
Unë eca vazhdova naper krejt kto faza,
Lexoje vlla Kuranin se qajo o baza,

[Mentori Ref 2x:]
Ya Rrahmen, Ya Rrahim,
Të përulem Zoti im,
Më fal te lutem gjdo gabim,
Ti je falës padyshim.

Gjdo njeri oshtë qynaqar,
por më i miri prej tyre osht ai i cili Pendohet,
dhe ai i cili kërkon falje te Allahu,
Prandaj pendohu edhe ti para se te bohet von.

[Gold Mc]
Ti je i mshirshum fjalt e tua un besova,
bona gabime po me zemer u pendova,
E mir koka jeta me jetu si besimtar,
rrugen tane qe jom une jom shum krenar,
Namazi qetsim, Agjerimi letsim,
Gjdo gjë për ty Allah e boj pa pritim,
Du me bo vepra tmira e me dal pi gjynahev,
Deri nat moment kur edhe zemra ndalet,
Munsoma Allah edhe Qaben me pa,
Ihramin un me vesh e Tavafin me ba,
Mos mi mbyll syt pa e pa ket vend,
edhe nese des at'her rahat do t'jem,
ELHAMDULILAH për gjdo tmir që e kom,
Falenderimi takon ty me zemer po thom,
Falja ma e mir se gjumi thot edhe nezan,
Jom shum i lumtur zot qe jom MUSLIMAN.

[Mentori Ref 2x:]
Ya Rrahmen, Ya Rrahim,
Të përulem Zoti im,
Më fal te lutem gjdo gabim,
Ti je falës padyshim.

Gjdo njeri osht gjynaqar,
Por më i miri prej tyre osht ai i cili pendohet,
Dhe ai i cili kërkon falje te Allahu,
Prandaj pendohu edhe ti para se te bohet von.


Ky tekst u dërgua nga Djellona Maloku


Nuk kemi video për këtë këngë.


Gold Mc
Publikimi: 13/06/2015


Gold Mc - Rruga E Pendimit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rruga E Pendimit".
3. Video është e këngës "Rruga E Pendimit", por nuk këndohet nga Gold Mc.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gold Mc:


Komente 0