Gramafon
Gramafon
Gramafon
  • Vendlindja:
  •  Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Gramafon është produksion shumë i njohur. Gramafon Entertainment është një shoqëri industriale e fokusuar kryesisht në audio-videoprodhim dhe më pas menaxhim dhe distributim të produkteve të krijuara. Tani kjo kompani është shndërruar në "Black Fish Entertainment" dhe ka zgjeruar shumë biznesin e saj.

Në vitin 2012, Produksioni Gramafon publikojnë albumin "Flashing Lights".

Në vitin 2012, Gramafon publikojnë albumin "Hip Hop On Air".

Në vitin 2013, Gramafon publikojnë albumin "Lucky Day - Shqiphop".

Në vitin 2013, Gramafon publikojnë albumin "Çele Çadren".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »



Komente 0