Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gramoz Gërvalla - Sëmundje E Ilaç Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ah, kjo jetë, ah, kjo botë,
herë me gaz e herë me lot.
Herë e idhët e herë sheqer,
der' dikush zemrën ta merr.

Refren:
Ah, dashni ti çka na bane
s'jeton kush pa vujtjen tane.
Vet je sëmundje e ilaç
herë na plas e herë na knaq.

Kjo dashnia kështu e paska
edhe t'knaqka, edhe t'plaska.
Edhe djeg, herë t'bën shkrum,
Edhe t'shtyn me thonë t'du shumë.

Refren:
Ah, dashni ti çka na bane
s'jeton kush pa vujtjen tane.
Vet je sëmundje e ilaç
herë na plas e herë na knaq.


Gramoz Gërvalla - Sëmundje E Ilaç
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sëmundje E Ilaç".
3. Video është e këngës "Sëmundje E Ilaç", por nuk këndohet nga Gramoz Gërvalla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gramoz Gërvalla:


Komente 0