Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Koçi - Kolazh Per Shqiperine (Acoustic Version) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

2x:
Po ku ka si ti, o Shqipëria ime,
Oh fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjërime,
ballëlarta me flamur!

"
Vajta kalova gjithë Kalabrinë
Askund nuk gjeta si Arbërinë
Vajta kalova gjithë Kalabrinë
Askund nuk gjeta si Shqipërinë

2x: E Dy manushaqe në dorën time
Ja zgjata njërën Arbëreshës sime

"
SHQIPERI O VENDI IM
mbushur drite e krenari
te kam nene e me ke bij
Zemra ime SHqiperi


SHqiperi o vendi im
Lule kuqe ja ku je
toka ime aq e d'lire
e forte qendron mbi dhe


2x: o dridhet mali cka u ba?
o një baresh' prej nesh u nda.

2x:
na-ni-na-ni-na-ni-na...
na-ni-na-ni-na-ni-na...


Ky tekst u dërgua nga arjon.celaj49Greta Koçi
Publikimi: 27/11/2018


Greta Koçi - Kolazh Per Shqiperine (Acoustic Version)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Per Shqiperine (Acoustic Version)".
3. Video është e këngës "Kolazh Per Shqiperine (Acoustic Version)", por nuk këndohet nga Greta Koçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Greta Koçi:


Komente 0