A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Greta Zani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  58
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Greta Zani është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Greta Zani është padiskutim një nga zërat "sherbet" të tabanit të Shqipërisë së mesme. Nis të mirret me muzikë pasi mbaron gjimnazin, pra në vitin 1992. Ndërkohë, teksa i hyri botës së muzikës, pat ndjekur studimet në degën "Inxhinieri Ndërtimi", por pas 2 vjetësh studime i duhej t'i ndërpret, për shkak të udhëtimeve me Ansamblet. Tre vjet rresht, deri në vitin 1995, ka qenë soliste në "Ansamblin e Këngëve dhe Valleve popullore" - Tiranë. Gjyshi ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Trokit... (2006)

Te Dua (2002)

Ah Kjo Jete (1999)

Per Dasmat Tuaja (Live)

Jam Si Ballokume


» Dërgo Një Këngë »

Falja Zemren Beqarit
Casta Diva
Mos Na Lont Zoti Pa Kong
Je I Imi Pergjithmone
Moj Fellonza, Moj Nitare Dhe Thellonza E Malit
Si Te Jetoj
Me Ty Dua Tte Jem
Te Kam Dhe S'te Kam
Dasma E Goces
Dallëndyshes


Artistë Të Ngjashëm:

Fatma Zyberi

Greta Berati

Valbona Mema

Valbona Halili

Hafsa Zyberi

Flavia Mija

Enxhi Vlashi

Edlira Arifi

Natasha Qemalja

Donika Tufa


Tags: Greta Zani

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019