Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Zani - Edhe Nje Here Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  4

Nata po iken dale-ngadale
Akoma gjumi sme ka marre
Ty te mendoj une ore e cast
pse ike ti pse ike valle

Te gjitha castet qe kaluam bashke une i kujtoj
dhe mbytem tretem une ne lote
Trishtimi shpirtin po ma merr
ta dish pa ty nuk jetoj dot

Ref
Dhe njehere te lutem qe te kthehesh ti tek une
dhe njehere i dashur ti mos ik te dua shume
Dhe njehere me fal dhe eja ti perseri
prane ktij shpirtit tim

Sa shume u mundova te harroj
por se bej dot
dhe njeher i dashur kthehu ti mi fshi kta lote
dhe njehere me merr ti te jetoj prane zemres tende
Te lutem dhe njehere

Strof

Telefoni ja po bie
dhe si e cmendur e kerkoj dhe zemra me rreh me shpresa plot
Por sa keq nuk je ti
dhe syte me mbushen prap me lote
Dhe telefoni nga dora me rreshqet
dhe bashk me ty kjo zemra ne trishtim
dhimbja e shpirtit frymen po ma merr te lutem kthema dashurine

ref
Dhe njehere te lutem qe te kthehesh ti tek une
dhe njehere i dashur ti mos ik te dua shume
Dhe njehere me fal dhe eja ti perseri
prane ktij shpirtit tim

Sa shume u mundova te harroj
por se bej dot
dhe njeher i dashur kthehu ti mi fshi kta lote
dhe njehere me merr ti te jetoj prane zemres tende
Te lutem dhe njehere
....................

Sa shume u mundova te harroj
por se bej dot
dhe njeher i dashur kthehu ti mi fshi kta lote
dhe njehere me merr ti te jetoj prane zemres tende
Te lutem dhe njehere
Te lutem dhe njehere


Ky tekst u dërgua nga grejsGreta Zani
Publikimi: 01/12/1999


Greta Zani - Edhe Nje Here
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Edhe Nje Here".
3. Video është e këngës "Edhe Nje Here", por nuk këndohet nga Greta Zani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Greta Zani:


Komente 0