TEKSTESHQIP

Greta Zani
C'ke Moj Fiti
Lyrics

heeeeejjjj
c'ke moj Fiti qe po qan
o vrava komen ne duqan
duqanxhi te placin syt
O vrave Fitin vet o i dyt
aman aman
vrave fitin
o vrave fitin vet o i dyt

hejjj vet i dyt o vet i tret
o vallahi se desha vet
vallahi se desha vet
me shpetoj
o me shpetoj alltija e shkret
aman aman
me shpetoj
o me shpetoj alltija e shkret

se flokt e verdhaaaa
dhe syt e zi moj magdalena(2x)

sti harroj moj dot per jet
magdalen moj magdalena
ja dot mar e ja dot vdes
magdalen moj magdalena(2x)

se ne balkoooooooon
lulet kan qel mo magdalena(2x)

keputma nji dhe falma mu
magdalen moj magdalena
te kam dasht dhe prap te du
magdalen moj magdalena(2x)

se rruges tante
nuk kaloj dot moj magdalena(2x)
shikoj balkonin dhe qaj me lot
magdalen moj magdalena
se pa ty moj sjetoj dot
magdalen moj magdalena(2x)

DËRGOI: