TEKSTESHQIP

Greta Zani
Mos Na Lont Zoti Pa Kong
Lyrics

Bie klarineta moj
bije nji qemone
o mir se te gjeta moj
ti o kong tirone

lezet na paska moj
kur u knoka konga
na e do shpirti moj hajde
na e do zemra

Ref:
Kendojm ne dasma moj
e ne per sebepe
gjith telat e zemres moj
ti se cna i gjete

kendon i riu moj
te kendon dhe plaku
kur hyn ne deje moj
flak na ndizet gjaku

O kend tirone moj
sa her te kendova
dhimbjet dhe gezimet moj
me ty i kalova

mi zbut dhe hallet moj
ti me dhe dashni
o kend tirone moj
kanfg e shpirtit tim

Ref:
Kendojm ne dasma moj
e ne per sebepe
gjith telat e zemres moj
ti se cna i gjete