Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gridi Kraja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
BIOGRAFIA: Gridi Kraja është një autor këngësh i njohur. Ai vjen nga nje familje muzikantesh dhe filloi te mesonte muzika ne mosha 5 vjecare ne violina accordion dhe percusion. Ne mosha 13 vjec u be instrumentist i orkestra filarmonia te Radio Televizioni Shqiptar. Ai eshte nje personaliteti i kesaj orkestra. I studiuar per dirizhim ai njihet si e ardhmia e dirizhimi shqiptar. Ka dirizhuar simfoni premiera dhe balete. Njihet si dirigjent me teper premiera te veprave te painterpretuara me perpara ne Shq...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

6 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

De Vox

Valter Beqo

Edlir Begolli

Besar Likaj

Ocko Vasilkovski

Faruk Banjska

Granit Gashi

Adis Ismaili

Dastid Latifi

Shpeta Sound

Tags: Gridi Kraja


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet