A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Grifshat

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Grifshat është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. “Grifshat” jane grupi I pare Shqiptar, ne perberje te te cilit dominojne muzikante femra. I formuar ne 13 Gusht 2011 nga producenti muzikor dhe menaxheri I tyre Bojken Lako, grupi “Grifshat” nisen rrugen artistike pas nje pergatitje te gjate dhe interaktiviteti ne muzike te secilit prej anetareve te tij me debutimin “Jashte Lekure nuk do Dal”. Kenge kjo ne filozofine e se ciles predominon tematika autobiografike e grupit e qe qendron ne thelbin e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Semi Jaupaj

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Udha E Shkembit

Ritfolk

Djemte E Detit

Qelbanix

Burn

Lynx

Bon Bon Band

Ngroba

Grupi Tonic

Djemt E Drinit


Tags: Grifshat, Semi Jaupaj, Semi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019