Gringo
Gringo

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Arlind Cani:

Biografia

BIOGRAFIA: Gringo është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Stil e plot talent, ai sapo ka hyrë në estradën shqiptare. Emri i vërtetë i këngëtarit është Arlind Cani, por ai në art ka zgjedhur të quhet Gringo. Artisti i ri sapo ka sjellë një këngë të bukur që po pritet mirë me klip me titull “Ajo”, e realizurar me melodinë nga Zzap dhe Chriss, me tekst të krijuar nga vetë e refreni është shkruar nga Getinjo. Ai këtë këngë e quan të parën më serioze dhe në mënyrë profesionale duke bashkëpunuar me më të mirë...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0