Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Ali Pasha - Tepelena Ne Bedena Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6

Ku zë e xhindoset era
Kush i ka fjalët të prera
Ku ndahen honet e thella
Ku lan sytë me Vjosë kështjella
Kush tundi perandorinë
Kush lindi Pasha Alinë
Kush në shekuj jep kushtrim'ë
Kush e para për çlirim'ë

Ne ato male me bedena
Tepelena,Tepelena
Ku shkelqen pushka dhe pena
Tepelena,Tepelena
(X2pas cdo sofre)

Ku vihet jastek konaku
Ku kapton telat shajaku
Ku janë trima të çdo pragu
Ku rriten shtate zambaku
Ku përgjon karvan bedena
Ku shkëlqen pushka dhe pena
Ku rriten djemtë levenda
Kenga ne gjak e ne vena
Grupi Ali Pasha
Renditja: Top 200
Publikimi: 21/04/2014
Festivali: Kenga Ime 2014


Grupi Ali Pasha - Tepelena Ne Bedena
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tepelena Ne Bedena".
3. Video është e këngës "Tepelena Ne Bedena", por nuk këndohet nga Grupi Ali Pasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Grupi Ali Pasha:


Komente 0