Më mbaj mend (për 1 muaj)


Grupi Folklorik Gollaku - Mitrovica
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mitrovica".
3. Video është e këngës "Mitrovica", por nuk këndohet nga Grupi Folklorik Gollaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Grupi Folklorik Gollaku - Mitrovica  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

16/12/2016

2016-12-16T09:09:18+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mitrovica" kënduar nga Grupi Folklorik Gollaku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Grupi Folklorik Gollaku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gili, Enisi, Vullneti, Linda & Teuta - Mitrovica

E kam pase une nje shtepi
Ne oborr nje qershi
E mbaj mend sikur femi
Yhone e kane mbjelle gjysherit e mije

Tri kujtime une i mbaj
Ne te parin jam femije ne hulaje
Ne te dytin nusen une e mbaje
Ne kujtimin e trete per prinde une qaje

Iber ti deshmove
Pse nuk u terrbove
Pse nuk vershove
Kur ma pave shpine ne flake

Refreni
Ne sofren e lirise vec une mbeta i urritur
Kerkova mitrovicen ne nje tjeter qytet
Zemra shkoj atje ku u linda ku jam rritur
Te ajo shtepi pertej urea zemra mbete

Ne sofren e lirise
Vec une mbeta i urritur
Kerkova mitrovicen ne nje tjeter qytet
Sot po shkoj atje ku u linda ku jam rritur
Ku zemra mbushet jete
E shpirti flene i qete

Cdo. zemer e ka nje mitrovice
Dashurine e ndaluar
E ka nje mitrovice
Nje dashuri qe zgjate sa vete jeta
Nuk i mbylli syte pa e pa
Nje dashuri qe zgjate sa vete jeta
Me frymen e fundit
E therras pa za

Strongz - Mitrovica

E kurr nuk ndahet MITROVICA
as Zveqani as Sitnica
jo kurr nuk ndahet Mitrovica
joooooooooooooooooooo
e Kurr nuk ndahet MITROVICA
as Zveqani as Sitnica
jo kurr nuk ndahet Mitrovica
joooooooooooooooooooo

ee gjuva zonin tem pa efekt mikrofon
Mitrovica po feston sot Trepça kampion
e ndryshume tona ant Mitrovica metropol
nje qytet me tona tmirat tjer qytete kan idoll
po probleme kena boll krejt bota syt ka na
njona an osht e jona e tjetra ka ata
ka ata mashtrus me rrena qe sja din vleren qytetit
po krejt kto dallavere me doket jon ka ja bojn vetit
dal me shok deri Kej me dhez ka ni duhan
kur i sho policin n'ur inati zemren ma copton
se edi qe naton ure tash po folet tjeter gjuhe
gjuha shqipe u harru po apet skem meu dorzu
na apet kem me vazhdu drejtat tona me i fitu
lyp nevoja me luft si vllazni kem me u bashku
se se lojm kurr at pjes naton ure me na met
ata qe vdesen per Mitrovice e lan 1 amanet

ref
E kurr nuk ndahet MITROVICA
as Zveqani as Sitnica
jo kurr nuk ndahet Mitrovica
joooooooooooooooooooo
e kurr nuk ndahet MITROVICA
as Zveqani as Sitnica
jo kurr nuk ndahet Mitrovica
joooooooooooooooooooo

I deshprum prej ksaj jete jom ka sillna neper rrug
edhe nTV per çdo dit: mitrovice u bo llug
sdu me ni per eulex sdu me dit per 6 pikat
na po dojm me vetvendos leni foret edhe trikat
pse vdiç Avni Hajredini amanetin ku e lam
3 fmi na u myten niber e kerkujna nuk pi han
edhe shum sene ma trana kto nuk jon per mu harru
o shqiptar na ka ardh koha te ton prej gjumi mu qu
alarmi fundit po kerset mu bo te ton bashk ni grusht
e me jav jep per ftyre shkive mi njek e mi kall prush
ky qytet ka boll luana e plot Isa Boletina
qi ja nijn eren barutit luftojn edhe nmurmurima
na nuk tutum hiq me dek mu palu neper tabuta
nanes tshkret pi pikon loti se mi kry pi knon guguta
e let knon qyqja sa don se qerpikin smalekun
une ndihna i qet kur e shoh qytetin e bashkum

ref
E kurr nuk ndahet MITROVICA
as Zveqani as Sitnica
jo kurr nuk ndahet Mitrovica
joooooooooooooooooooo
e kurr nuk ndahet MITROVICA
as Zveqani as Sitnica
jo kurr nuk ndahet Mitrovica
joooooooooooooooooooo

Ma jetojm per mitrovice na vdesim per mitrovice
zemer mshkrun mitrovice une knoj per mitrovice
jem ka i jetojm pasojat prej atyne qe na ndan
ni zemer 2sh e ndan ura e ibrit po na ndan
du mi marr krejt shoqnin me shetit neper veri
du me shku mi vizitu ato troje o vllazni
un jom per bashkim kombetar bashkohu me mu edhe ti
du me shetit Zveqanit me flamur kuq e zi
jena rrit tim minjerav baballart minatora
ven parfumi er baruti e me fuqi si traktora
e ket tok qe po synojn krejt evropa ta zaptojn
ket tok qe paska vler tmadhe per gjithmon ta harrojn
ktu osht shpirti i kosoves plisi i bardh i shqiptaris
ktu osht zemra e dragullav djepi i dardanis
ekom Ibrin e Sitnicen e kem Trepçen e Torciden
sa ti kem tona kto sene na e ngjallum Mitrovicen

ref
E kurr nuk ndahet MITROVICA
as Zveqani as Sitnica
jo kurr nuk ndahet Mitrovica
joooooooooooooooooooo
e kurr nuk ndahet MITROVICA
Jooooooooooooooooooooooo........

Merita Halili - Mitrovica

I
NË VERI TË KOSOVES
NË MES SHALES DHE DRENICES
MU PËR BALLË ÇIQAVICES
ËSHTË QYTETI I MITROVICES
NË MES TIJ TRE LUMEJ
IBRI - LUSHTA DHE SITNICA
PLOT ME LULE PLEPA LISA
ËSHTË E BUKUR MITROVICA

II
ME HERONJË E MINATORË
ME SHKENCTARË DHE PUNTORË
ME ARTISTA E SPORTISTA
ËSHTË E JONA MITROVICA (2 X)

III
GJITHMON KA PLUMB E ZJARRË
ARGJRND - ZINK E SHUMË ARË
ME SHQIPONJA E SOKOLA
MITROVICË ËSHTË GJITHË KOSOVA (2 X)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Grupi Folklorik Gollaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë