Live Video

Grupi I Picarit & Irini Qirjako - Mu Plake Mike Mu Plake  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

22/10/2008

2008-10-22T16:10:28

Më Shumë Nga

Irini Qirjako
Mike pse më vret meraqe
apo e shesh që m’u plake?

U plake o mik dhe tinë
s’je më si lisi në prillë!

M’u plake mike m’u plake
gjezdis kot nëpër sokaqe

Ç’mu plake o mikë dhe tinë
ç’më ke harruar shtëpinë?

M’u plake mike m’u plake
branë mi heq ato çarape

Ç’m'u plake o mik dhe tinë
dhe ti hosh ma heq peshtllinë?

M’u plake mike ç’m'u plake
mbete si dele zerqake

Ç’mu plake o mik dhe tinë
mbete si kau në brinjë.