A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Irini Qirjako

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  109
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Irini Qirjako is a very famous singer of Southern Albania Traditional music. Ajo është një nga emrat e shquar të këngës popullore e veçanërisht asaj polifonike, një ndër këngëtaret më të suksesshme në teksteshqip.com, me një karrierë të gjatë prej më shumë se tre dekadash, nga zërat e artë të AKVP, një artiste dhe veprimtare e shquar. Kënga polifonike “Këngët e atdheut tim, janë ilaç janë shërim” të Lefter Çipës, mbetet një nga këngët e saj më të dashura, një himn, të cilin e këndon herë pas here e që zbukuron gjerdanin e...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Tundu Bejke (2012)

Me Kerkon Porte Me Porte (2007)

Sorke Moj (2005)

Dy Shelege Ne Nje Portë (2003)

Këngë E Atdheut Tim

Zura Nje Mike Suljote


» Add A Song »

Te Rrapi Ne Mashkullore
Te Uron Babai Dhe Nena
Potpuri Gjirokastrite
Oj Zogo
Kenga E Nenes
Frun Veriu E Kallojeri
Dola Ne Gerxhe Ne Maje
Diten Qe Vdiqe Elegji
Kur Dalin Plakat Ne Leme
Nusja Jone Cameri


Related Artists:

Liliana Kondakçi

Anita Bitri

Fitnete Rexha

Vaçe Zela

Maya Alickaj

Marie Kraja

Klea Huta

Irma Libohova

Gjyste Vulaj

Alberie Hadergjonaj


Tags: Irini Qirjako

Irini Qirjako in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019