Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Grupi I Të Rinjve Gjirokastër

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
BIOGRAFIA: Grupi I Të Rinjve Gjirokastër është një grup artistësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore polifonike. Grupit i të rinjve Gjirokastër u krijua nga Arian Shehu dhe Roland Çenko në 1976. Grupi i të rinjve Gjirokastër përbëhesh nga - Arian Shehu -marrës,hedhës Mehmet Vishe-kthyes Roland Çenko-hedhës,marrës,kthyes Kastriot Çenko-hedhës,marrës Ramiz Braja - marrës,iso iso - Mevlut Meleqi, Shkëlqim Xhiku,Mirosh Gagani.. Grupi i të rinjve Gjirokastër nisi aktivitetin e tij në 1976 me këngën e parë që titullohej "Ulu mal të dali hëna" Në ske...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Grupi Bilbili

Bilbilat E Labërisë

Lot Kurbeti

Grupi Obelisku

Grupi I Vranishtit

Grupi Polifonik I Libohovës

Kaonet Delvine

L.R.I

Etno Gangs

Wan Gangsta

Tags: Grupi I Të Rinjve Gjirokastër


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet