Grupi Obelisku
Grupi Obelisku

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Grupi Obelisku është një grup artistësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore polifonike. ( Roland Çenko - mesuesi dhe krijusi i grupit "Obelisku" ) Marrese : Vjola Beqo Khtyes : Alvaro Çenko Hedhes : Juljan Zholi Iso - Klidi Avdalli, Ermelinda Bixhaku, Fejzo Bani, Orjent Memo, Pavli Simo, Aleksander Xhaste, Margelo Zhuli) Grupi "OBELISKU" esht krijuar nga Roland Çenko i cili e fitoi kete projekt te mundësuar nga programi “Bota e ndryshimit”, mbështetur financiarisht nga Fondacionit Vodafone Albania, ky projekte pati edhe mbesh...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0