Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Polifonik Kolonjë, Gjirokastër

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Grupi Polifonik Kolonjë, Gjirokastër është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore polifonike. Formed: Kolonjë, Gjirokastër, Albania Members: Napolon Hoxha, Agim Qendro, Refat Koshi, Hasim Mele, Mirela Gerbi, Margarita Mele An a cappella vocal ensemble from the village of Kolonjë in the Gjirokastër district of southern Albania. The group performs the traditional Lab polyphony that is strongly associated with this region. They are led by artistic director Eshtem Graçi and have released a couple of albums on local labels....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Violinat E Lapardhasë

Grupi Polifonik I Mallakastres

Jehona Labe

Grupi I Pleqve Të Himarës

Polifonia Labe

Grupi Ergjëria

Grupi Polifonik I Bençes

Qelbanix

Zodiak

Permbi Tepelene

Tags: Grupi Polifonik Kolonjë, Gjirokastër


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet