Më mbaj mend (për 1 muaj)

The Daggs - Drita Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë
Ish një natë me henë të plotë
Na bëj dritë ma ishëm më t’errët
Ish një natë me hënë të plotë
Na po jicjëm ma ngë kishëm dhrom

U ngë di në ëndërrija o na rroja
U di vetëm se të këndoja:

“Si të pashë të parën herë
Më gëzove, më pëlqeve
Si të pashë të parën herë”
Të pëlqen kjo këngë e re?

E vajte u ngule me sprënxën ngostë

Një kitarrë e skurdarme, një birrë e ngrohtë
Ngë bij shi ma dridheshëm fort
Një kitarrë i bij lig, një birrë e ngrohtë
Ngë bij shi ma dridheshëm fort

Dolli dielli e u ngë jam më


Ky tekst u dërgua nga Giorgio FuscoGrupi Shega
Publikimi: 31/08/2017


The Daggs - Drita
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Drita".
3. Video është e këngës "Drita", por nuk këndohet nga The Daggs.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Grupi Shega:


Komente 0