Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Shega - Kalivar Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë
KALIVAR
Vrej çë ë mirë tek ai Kalivar
vrej si jarrënj për këtë udhë e mbarë
vrej çë ë mirë te ky Kalivar
vrej sa vëllezër mbi këtë bukur bar
Vrej si lidhen tue kënduar
dhe tue luar te një lëm i lirë
vrej si zglidhen ka ky dhe pa farë
gëzonen shumë tue vunë një façerë
Vrej çë ë mirë te ky Kalivar
më kla zëmbra se nduris kështu pak
gjak si verë, qelqin te kjo dorë
dre e hare, ti rri te kjo Horë
Vrej Kumetën çë na ruan
vrej Picutën se shkëlqen si ar
jam e vete, thuam çë zbora
natë me fat, vrej, bie zbora
Vrej çë rrinë mirë
vrej façerën
kjo ndërron shpirtrat
kjo ndërron shpirtrat, thuame këtë magji
Jemi këtu te një jetë pa qëro
e me duart ke sa mban këtë qëro
ndienj tëtim me këtë erë si thikë
zëmbra zien, vinj pamet njatër vit
Grupi Shega
Publikimi: 05/08/2021
Muzika: Grupi Shega
Teksti: Grupi Shega
Arrangiamenti E Produzione Artistica: Shega E Fabio Rizzo
Registrato E Missato Da Fabio Rizzo Presso Indigo Studios (Palermo)
Masterizzato Da Andrea De Bernardi Presso Eleven Studio (Busto Arsizio, Va)
Edizioni: 900BGrupi Shega - Kalivar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kalivar".
3. Video është e këngës "Kalivar", por nuk këndohet nga Grupi Shega.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Grupi Shega:


Komente 0