Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
 • Emri i Vërtetë:
 • Edison Ternava
 • Vendlindja:
 • Mitrovice 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 33 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: GT është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Reperi nga Mitrovica, Edison Ternava, i njohur me nickname GT, merret me rep qe nga viti 2001. Ne vitin 2010, u nominua ne kategorine "Best new artist" ne Kosove. Reperi dhe arkitekti nga Mitrovica bën muzikë nga dashuria që ka për këtë art. Më datë 10 Mars 2010, GT publikon videoklipin "Bone Si Unë". Videoklipi u prodhua nga Pulla. Me këtë këngë, GT merr pjesë në VFM 2010 në vitin 2010. Më datë 20 Prill 2010, Luro publikon videoklipin "Qua...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Triblla

Lantistar

Lil' Liri

Xhero

Cyclone

Tiki

Big Wolf

Bonsaton

Real 1

Alidema

Tags: Gt, G-T, G.T, G.T., Edison Ternava


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet