Më mbaj mend (për 1 muaj)

Guri Naimit D.

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kanada 
  • Mosha:
  • 84 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Guri Naimit D. është një shkrimtar. Biri i Athinasë dhe Mihal Jano Xhoga nga Zavalani i*Dangëllisë Naimjane*, lindur më 10-06-1936 atje mes *Ballkonit te Dangëllisë* Lufta e parë marë gjyshin, si kapedan rënë,krye cetës Dangëllise 1913të, sa e data babanë sa shtëpinë djegur,vëllai madh partizan. Clirimi vëndit,si për tërë vëndin, më siguroi jetën, mes Tiranës, pas shkollës fillore ne vëndlindie,Zavalan, hapur sholla për herë tëa pare fill pas lute, deri unoveristetin me sakrifica m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

6 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Valmir Fazliu

Jahja Mehmeti

Kasam Shaqirvela

Mentor Thaqi

Arber Sokoli

Arber Shabanaj As

Samir Maliqi

Imarton Osmani

Afiz

Engjëll Gashi

Tags: Guri Naimit D.


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet