TEKSTESHQIP

Guximtar Rushani & Agim Poshka
Gezuar
Lyrics

ME PAK TE REJA, MES SHUME PIKEPYETJESH
VJEN DEH SONTE, KY NDERRIM VITESH
FESTON QYTETI, NDOSHTA EDHE TI
E UNE SI POETE, KERCEJ NE VETMI

refreni:
FESTOJ NE HESHTJE
NDJENJEN TIME TE TRADHETUAR
QENKA E THENE PER CDO FESTE
TE KETE DHE NJEREZ TE TRISHTUAR
SEC MU KUJTUA KADAREJA
NE KETE NATE TE BARDHE
JETOJME TE DY NE NJE QYTET
DHE RRALLE SHIHEMI SA RRALLE.

TE PERQAFUAR, ME DIKE TE NDESH
I THEM VETES I HUTUAR
SA SHPESH SHIHEMI SA SHPESH
JETON NE KETE QYTET
QE E BEN TE BRISHTE
JETOJ EDHE UNE CA SHTEPI ME LARG
ASHTU PADASHUR GABIMISHT.

refreni:
FESTOJ NE HESHTJE
NDJENJEN TIME TE TRADHETUAR
QENKA E THNE PER CDO FESTE
TE KETE DHE NJERZ TE TRISHTUAR
SEC MU KUJTUA KADAREJA
NE KETE TE BARDHE
JETOJME TE DY NE NJE QYTETE SA RRALLE SHIHEMI SA RRALE.
[2X]

DËRGOI: