TEKSTESHQIP

Habibe Ostreni
Mos Mendo
Lyrics

Gjithcka filloi nga nje miqesi
dhe kaloi ne nje dashuri
por cfar ndodhi as vet se dii shpejt mbaroi kjo per ne te dy

pse keshtu vepron,pse fajin se pranon pse tani nuk flet t`verteten se tregon,ndoshta deshrion cdo femer ta provosh por ki shum kujdes se rend mund te deshtosh

ReF:Por kur mos mendo se per ty dot vuj mos mendo isha e jotja dhe smund te jem e askerkuj une ende jam e re jeten e jetoj por tani kam mesuar qe me djem si te veprojj

Une besoja fjalet qe mi the
Kur mpremtoje per nje jet te re
por tani nuk di me se kush je su brengose fare qe me le

Ti aspak nuk din nje femer si ta cmosh apo vec mendon mbi ndjenja te kalosh po me ri i qet nje dit do ta kuptosh se nuk eshte e lehte dike ti ta mashtrosh

ReF:Por kur mos mendo se per ty dot vuj mos mendo isha e jotja dhe smund te jem e askerkuj une ende jam e re jetene jetoj por tani kam mesuar qe me djem si te veproj

DËRGOI: