Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Habil Akiku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Gostivar 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
BIOGRAFIA: Habil Akiku është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore tetovare. Habil Akiku jeton dhe punon ne Gostivar. Merret me muzike qysh prej moshes 17 vjet ku ne moshen 20 nxjori albumin e tij te pare dhe videoklipin me kengetaren Leonora Bahiti. Më datë 28 Maj 2010, Albana Mesuli & Habil Akiku publikojnë videoklipin "Lamtumire". Më datë 22 Tetor 2013, Habil Akiku publikon videoklipin "S'e Meriton As Me T'lotu". Më datë 30 Maj 2015, Habil Akiku publikon videoklipin "Nostalgji"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Isen Selimi

Blerim Lutfiu (Beli)

Miki

Ylker Baliu

Qendrim Lutfiu

Berkan

Baggeri

Safet Rizaj

Mustafa Ymeri

Ylber Aliu

Tags: Habil Akiku, Habili


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet