Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Hadise

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  32
 • Emri i Vërtetë:
 • Hadise Açıkgöz
 • Vendlindja:
 • Mol 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Hadise është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Hadise, e lindur si Hadise Açıkgöz, është këngëtare nga Turqia. Kariera e këngëtares Hadise filloi në vitin 2003 në Idool (Idolin-Show-in për talent në Belgjikë) në vitin 2003 ku ajo mbërriti deri në gjysëm-finale. Këngët e saj kanë qenë në gjuhën Turke dhe Angleze, gjithsesi pavarësisht karierës së këndimit ajo ka prezantuar edhe shumë show-e në Belgjikë dhe Turqi. Në vitin 2009 Hadise riprezantoi Turqinë në Festivalin Evropian të Këngës 2009, k...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Eurovision

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Adele

Maria Mena

Kelly Clarkson

Helena Paparizou

Lana Del Rey

Loreen

Vanessa Hudgens

Cheryl Cole

Katy Perry

Hilary Duff


Tags: Hadise

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet