A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hafiz Ali Korça

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  36
(1873-1956)  
  • Vendlindja:
  • Kavajë 
BIOGRAFIA: Hafiz Ali Korça është një shkrimtar i njohur. Hafiz Ali Korça lindi në Korçë, më 5 prill 1873 dhe vdiq në Kavajë, më 31 dhjetor 1956. Midis hoxhallarëve të përndjekur nga pushtuesit, nga fanatikët dhe komunizmi për idetë, pikëpamjet dhe veprimtarinë e tyre është dhe Hafiz Ali Korça. i rritur në një mjedis patriotik, fetar e kulturor Korçar të pastër, ai u brumos me bindje dhe parime bazë, që e ngriten lart emrin e tij. Për këto ai, në vitin 1893, kur ishte në moshën 20 vjeçare, u internua...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Filip Shiroka

Agim Shehu

Jorgo Bllaci

Mihal Gjergji

Fatmir Terziu

Arshi Pipa

Martin Camaj

Ndoc Papleka

Isuf Luzaj

Koçi Petriti


Tags: Hafiz Ali Korça

Hafiz Ali Korça në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019